Kaza Dışı Branşlar

 1. Sigorta şirketlerinden hasar ihbarının alınması akabinde, hasarla ilgili ilk işlemlerin yürütülmesi sırasında zarar gören kişiyle (Sigortalı, Sigorta ettiren yada Sigorta temsilcileri) hemen irtibata geçilir.Muhatabın psikolojik durumu gözetilerek kendisinden hadise hakkında gerekli bilgi ve belgeler temin edilmeye çalışılır.
 2. Hasar tesbit işlemine geçildiğinde sigortalı şeylerin rizikonun gerçekleşmesi anındaki "Tazminat değerleri" esas alınır ve belli işlem silsilesi takip edilerek ekspertiz gerçekleştirilir,
  Şöyleki;
  • Sigortalı şeylerle, hasar konusu riziko arasındaki illiyet bağının kurulabilmesi için, hadiseyi kapsayan poliçenin çok iyi etüd edilmesi,
  • Riziko konusu kısım veya mekanların tarihli fotoğraflarının çekilmesi
  • Hadise bir hırsızlık ise çalınan emtea veya eşyaların tesbitinin sağlıklı yapılması (Stoklar, Envanter kayıtları v.s. gerekir)
  • Riziko bir yangın ise, olay yeri araştırması tutanaklar ve itfaiye raporları ile ilişkilendirilerek yapılması
  • Su basması ve benzeri rizikolarda hasarın artmasının önlenmesi bakımında sigortalı veya kanuni temsilcilerinin gerekli koruma kurtarma tedbirlerinin alınması doğrultusunda yönlendirilmesi
  • Hasar tesbiti sırasında sigortalı veya kanuni temsilcilerine eşlik edecek yapımcı usta veya firma var ise randevunun önceden tesbit edilmesi.
  • Riziko konusu kullanılması bakımından her konuda çok yönlü piyasa araştırması sonuçlarının uhdede bulundurulması, yeni bir işlem yapmak gerektiğinde internet öncelikli olmakla her türlü teknolojik olanakları bünyede barındırmak gerekir.
 3. Ekspertiz işlemlerinde, sigorta şirketlerinin poliçelerinin sağlamış olduğu asistan kuruluşları yanı sıra, çok özel bilgi ve beceriyi gerektiren durumlarda bir başka uzman kişiden de (Mali Müşavir, Elektronik uzmanı v.s.) yararlanılabilir. Bütün bu hassasiyetler, sigortalının maduriyetinin en kısa zamanda giderilmesinin, sigorta şirketlerinin hak ve menfaatlerinin korunması için gösterilmektedir.
 4. Sağlıklı bir ekspertiz hizmetinde baz alınan diğer önemli bir husus ise sigorta mantalitesinin geniş kitlelere yönelik genel kabul görmesinin sağlanmasıdüşüncesine katkı göz ardı edilmemelidir.
Çünkü, sigorta sektörüne yönelecek bir talep milli ekonomiyede ilave bir katkı olacaktır...

Yazıya Ait Resimler
Geri Dön
DUYURULAR
25.11.2015
Sigorta Ekspertiz Ofisimize yetiştirilmek üzere üniversitelerin sigortacılık, otomotiv ile bu bölümlere eşdeğer bölümlerden mezun elaman alınacaktır. İlgilenenlerin işbaşvuru bölümden başvuru yapması gerekmektedir.
?2021 | Tamer Sigorta Ekspertiz Hiz. Ltd. Şti. | Her Hakk?Saklıdır.
» Aktif Ziyaretçi: 1 » Bugün Gelen: 24 » Toplam Ziyaretçi: 151461 » Bu sitemizi ziyaretiniz
rolex replica sale panerai replica sale